Кленівська ЗОШВівторок, 14.05.2024, 02:20

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Методичні розробки вчителів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Початкова школа [2]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Файли » Розробки уроків » Початкова школа

Урок розвитку зв’язного мовлення (2 клас)
24.02.2011, 15:13

Урок розвитку зв’язного мовлення (2 клас)

Тема. Казка на мудрість багата. Складання казки за уявою на тему „Як подорожує краплинка води”.

Мета. Вчити учнів складати казку за уявою; формувати вміння передавати красу природи за допомогою образних висловів; розвивати усне мовлення школярів, творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати любов до навколишнього світу природи.

Обладнання. Кросворд, загадки, вірші, таблиці.

Хід уроку

І. Організація класу.

Пролунав шкільний дзвінок,

Починаємо урок.

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Щоб у нашім другім класі

Діти – просто молодці.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Розгадування кросворду.

КАЗКА

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 





















                                                        

1) Негативний персонаж казки К. І. Чуковського „Муха Цокотуха”. (Павук)

2) Як називають людину, яка пише вірші, оповідання, казки, байки? (Автор)

3) Як називається перша частина тексту? (Зачин)

4) Дійова особа казки Шарля Перро „Червона Шапочка”. (Вовк)

5) Як називаються слова, протилежні за значенням? (Антоніми)

       Учитель

       Чарівний світ казок усіх вітає,

       Дарує всім радість і сміх.

       Там диво дивнеє усіх зустрічає

       І нам приносить сотні втіх.

2. Бесіда з учнями.

- Отже, ми сьогодні будемо складати казку.

Девіз нашого уроку: „Казка на мудрість багата”.

- Як ви розумієте цей вислів?

- Чим відрізняється казка від інших текстів?

- На які дві групи можна розподілити всі казки?

3. Дидактична гра „Розподіли казки”.

У кожного учня лежить табличка:



Подпись: Народні Казки Літературні
 „Кривенька
 качечка”
 „Червона
 Шапочка”
 „Фарбований 
 лис”
 „Три ведмеді”
 „Зайчикова
 хатка”
 „Кіт у чоботях”
 „Молодильні 
 яблука”
 „Пригоди Буратіно”
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


- Необхідно розподілити казки на літературні і народні та вказати стрілочкою, до якої групи належить кожна казка.

(Діти перевіряють свою роботу, звіряючи з таблицею на дошці.)

4. Відгадування загадок.

- Молодці! А щоб дізнатися, про що ми будемо складати казку, слід відгадати загадку.

Впаде з неба – не розіб’ється,

Впаде у воду – розпливеться. (Краплинка, сніжинка)

- Отже, ми будемо складати казку за уявою „Як подорожує краплинка води”.

Відома звіку рідина,

Усяк її вживає,

Буває маркою вона,

І парою буває,

Бува, як скло,

Крихка, тверда.

Це звичайнісінька… (вода).

- Діти, а як пов’язані між собою краплинка і вода?

- А чи замислювались ви, діти, над тим, що було б без води на землі?

5. Підсумок.

Щоб полився дощик з неба,

Щоб росли увись дерева,

Щоб пливли всі кораблі,

Щоб варились киселі,

Щоб не було у нас біди,

Жити не можна без води.

6. Бесіда про дощові крапельки.

- Що у мене в руці? (Намальована краплина)

- Звідки впала дощова крапелька?

- Де вона народилася?

- Як ви розумієте такі вислови: як дві краплі води; крапля в морі; не розлий вода?

- Якою ви уявляєте дощову крапельку?

- Які слова ви дібрали?

(Під час добирання слів для опису краплини на дошці створюється картина.)

На хмарках записані слова: впала, злетіла, зірвалася, приземлилася, задзвеніла, заспівала, закружляла, затанцювала.

На краплинках записані слова: маленька, прозора, тендітна, діамантова, кришталева, весела, швидка, чарівна, гарна.

У калюжі записані слова: краплинка, вона, крапелька, мандрівниця, пустунка, красуня.

ІІІ. Складання казки.

1. Повторення будови тексту.

- Із чого складається текст?

- Як пишеться кожна частина тексту?

- Яка частина тексту найбільша?

2. Робота в зошитах.

- Записати число, назву казки.

- Уявіть себе маленькою крапелькою.

Казок країна чарівна –

У гості вас чекає вона.

                                             Отож, часу не гайте,

                                               І казочку складайте.

(Самостійна робота учнів над казкою.)

3. Слухання складених казок, їх аналіз.

ІV. Підсумок уроку.

Учитель

Наберу з криниці

Свіжої водиці,

Буду умивати,

Буду примовляти:

„Водичко, водичко,

Умий діткам личка,

Рожеві та білі,

Як яблука спілі”.

Завдання додому: дібрати чи скласти загадки про воду, хмари, дощ.

Урок розроблено вчителем початкових класів Кленівської ЗОШ I-III ступенів Сошніковою Світланою Олександрівною.

Категорія: Початкова школа | Додав: klenshkola
Переглядів: 11016 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Друзі сайту


Copyright L.Kalashnikova © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz